• Zápis žiakov do prvého ročníka

• Vážení rodičia,

v mesiaci apríl 2023 sa bude konať zápis žiakov do našej školy v dňoch od 17.4 do 21.4.2023. K zápisu je potrebné doniesť

• rodný list  dieťaťa,
            • preukaz poistenca dieťaťa,
            • občianske preukazy rodičov.

Tlačivá sú zverejnené v záložke ZÁPIS DO ŠZŠ.

Podmienkou prijatia dieťaťa je vyjadrenie zariadenia centra pedagogicko-psychologického poradenstva.

• Deň chorých

V mesiaci február sme si so žiakmi pripomenuli Svetový deň chorých. Formou prezentácie sa žiaci dozvedeli ako lekári pomáhajú chorým a ako im môžeme pomáhať my.

• Múzeum špeciálneho školstva

• V Múzeu špeciálneho školstva v Levoči sa žiaci zúčastnili Veľkonočných tvorivých dielni. Žiaci vyhotovovali veľkonočné pozdravy so symbolom jari. Pre tvorenie mali pripravené množstvo pomôcok - farebných  papierov, lepidiel, vodových farieb, štetcov, nožníc a soľ. Pozdravy vyzdobili netradičnou technikou s použitím soli a zapúšťaním farby.

• SOU Poprad

• Žiaci deviateho ročníka sa rozhodujú pri výbere školy, ktorá ich pripraví na budúce povolanie. Na pôde školy sme privítali zamestnancov OUI Poprad, ktorí našim žiakom prezentovali  zaujímavé učebné odbory: cukrárenská výroba, poľnohospodárska výroba, spracovanie dreva, stavebná výroba, záhradníctvo, manikúra a pedikúra.

• Deň učiteľov

• Pri príležitosti Dňa učiteľov sme nášmu zriaďovateľovi Regionálnemu úradu školskej správy v Prešove navrhli na ocenenie učiteľa našej školy. Náš návrh bol akceptovaný a Mgr. Anna Semanová bola za svoju dlhoročnú svedomitú prácu morálne ocenená.

• Finančná gramotnosť

• V rámci finančnej gramotnosti nás navštívil odborník na financie a bankovníctvo pán Mgr. J. Gura, ktorý našim žiakom sprostredkoval základné poznatky v oblasti financií, sporenia, zakladania účtu a výberu peňazí. Žiaci sa oboznámili s rôznymi formami platobného styku, zoznámiť sa s platobnými kartami a pravidlami ich bezpečného používania.