• Fašiangy, Turice, Veľká noc príde...

• spevom a predvádzaním fašiangových masiek nám pripomenuli tradície žiaci s pani učiteľkami Mgr. D. Brinckovou a Mgr. L. Hasajovou. Sprievod prechádzal jednotlivými triedami a s pripravenými dobrotami - kysnutými  koláčmi, domácimi klobáskami a slaninkou ponúkal všetkých „divákov“.

• Karneval

• Fašiangové obdobie je plné zábavy a karnevalovej nálady. Deti sa na tento deň veľmi tešili a pripravili si karnevalové masky od výmyslu sveta. Nechýbali  strigy, vodníci, piráti, princezné a mnoho iných rozprávkových bytostí. Porota mala veľmi ťažkú úlohu vybrať tu najkrajšiu masku. Najkreatívnejšie masky boli odmenené vecnými cenami. Tanec sa striedal so zábavnými súťažami, za ktoré žiaci dostali sladkú odmenu. Pochutnali si aj na voňavých a sladkých šiškách, ktoré nám upiekli pani učiteľky.

Mgr. Jarmila Justová

• Na krídlach príbehov – Vanda hľadá lásku

• Návšteva knižnice je pre našich žiakov obohatením o nové zážitky. Privítala nás pracovníčka knižnice, ktorá žiakov zoznámila s priestormi knižnice a novými knihami. V detskom oddelení deťom prečítala príbeh o dážďovke Vande. Bol to príbeh o hľadaní lásky a nájdení toho pravého a vyvoleného partnera. Po Valentínskom čítaní  si žiaci vyrobili veselé Valentínky pre svojich najmilších a tých ktorých majú radi.

• 14. február sviatok sv. Valentína

• Podľa historických prameňov sv. Valentín bol kňazom a lekárom. Počas tohto sviatku sa obdarúvajú ľudia, ktorí sa majú navzájom radi. Aj naši žiaci vyrobili drobnosti, ktorými mohli obdarovať srdcu blízke osoby.   ♥️

• Braillovo písmo, ako ho nepoznáme – svet nevidiacich a slabozrakých

• Návšteva Múzea špeciálneho školstva bola pre našich žiakov zážitkom. Lektorka im predstavila množstvo pomôcok pre nevidiacich a zrakovo znevýhodnených. Dozvedeli sa ako sa nevidiaci učia čítať a ako sa pohybujú v neznámom priestore pomocou vodiacej línie a slepeckej bielej palice. Prostredníctvom zážitkovo-edukatívnych hier sa žiaci oboznámili a vyskúšali si používanie  Braillovho písma.

Mgr. J. Justová

• Prednes poézie a prózy

• V mesiaci február sa uskutočnila súťaž „V prednese poézie a prózy“. Podujatie sa uskutočnilo v rámci čitateľskej gramotnosti. Žiaci sa v prednese predstavili s rôznorodou paletou básničiek a riekaniek. Svojím umeleckým prednesom si získali sympatie „poroty“, ktorá nešetrila uznaním a obdivom. Za svoje výkony žiaci dostali odmenu v podobe drobných vecných darčekov a sladkostí.

• Polročné vysvedčenie

• Naši najmladší školáci majú prvý polrok školského roka za sebou. Za svoje výsledky a vynaložené úsilie si zaslúžia pochvalu a do ďalšieho polroka im prajeme veľa úspechov.