• Október – mesiac úcty k starším

„Teplá dlaň a sivé vlasy,

Dobre srdce lásku hlási.

Vždy objatie a úsmev milý,

Hoc ubúdajú im už sily.“

Naši žiaci nezabudli na seniorov v Levoči a tak ich pri príležitosti mesiaca október, prišli pozdraviť a  potešiť  - kultúrnym programom zostaveným z piesní, básni, tancov a ďakovaní starkým za všetko dobré, čo v živote urobili. Okrem vystúpenia, naše pani učiteľky  pripravili pre nich darček v podobe jesennej dekorácie.  Na oplátku dostali žiaci balíčky plné sladkostí. Tešíme sa zasa o rok.

• Svetový deň zvierat

• 4. októbra si pripomíname Svetový deň zvierat.

Uvedomujeme si nezastupiteľnú úlohu zvierat v našom živote. Obohacujú náš život

svojou prítomnosťou – robia nám spoločníka, pomocníka a poskytujú nám aj obživu.

• Svetový deň potravy

• Hlavnou témou  svetového dňa potravy je zvýšiť povedomie žiakov o význame potravy pre človeka . Pripravili sme si pre našich žiakov ukážky správnej výživy a sprostredkovali sme im formou prezentácie a praktickými aktivitami.

• Beseda na tému "Duševné zdravie"

• Pre 8. a 9. ročník bola 10. októbra realizovaná prezentácia a beseda na tému „Duševné zdravie“ spojená s aktivitami ako si udržať a posilniť duševné zdravie.