• Prvá pomoc – prezentácia a praktické činnosti

• Formou prezentácie sme našim žiakom poskytli vedomosti o zásadách prvej pomoci. V praktických ukážkach a činnostiach sa žiaci oboznámili s obsahom lekárničky a mohli si vyskúšať ošetrovanie a preväzovanie rán. Zapojiť sa mohli aj do vedomostných kvízov a doplňovačiek.

• Interaktívna expozícia v múzeu špeciálneho školstva - ľudské zmysly

• So žiakmi prvého a druhého stupňa sme sa zúčastnili na besede a prehliadke interaktívnej expozície – ľudské zmysly so zameraním na hmat, zrak, sluch a čuch. Žiaci tu mali možnosť spoznávať nielen historické kompenzačné učebné pomôcky, hry a reliéfne mapy pre nevidiacich, ale tiež  kompenzačné, učebné pomôcky pre nepočujúcich.

• Návšteva mestskej knižnice - Na krídlach príbehov

• Pri návšteve mestskej knižnice sa žiaci započúvali do príbehu o malom chlapcovi, ktorý chcel lietať. Nasledovala prehliadka knižnice. Nechýbali ani tvorivé aktivity, kde si všetci žiaci vyrobili záložky do knihy.

• Svetový deň mlieka v školách

• Formou prezentácie sme žiakov upozornili na dôležitosť pitia mlieka a na jeho význam pre zdravie človeka. Je to nápoj, ktorý je hlavným zdrojom prísunu vápnika, obsahuje množstvo minerálov a vitamínov prospešných pre rast a vývoj organizmu.

• Svetový deň srdca

• „Miluj svoje srdce, nech bije zdravo“

Našim žiakom sme formou besedy pripomenuli, aké je zdravie vzácne. V tvorivých aktivitách žiaci predviedli svoju šikovnosť a zručnosť pri tvorbe srdiečok.

• Európsky týždeň športu

• V mesiaci september  sa naša škola zapojila do Európskeho týždňa športu. Počasie nám prialo a tak si naši žiaci mohli zasúťažiť vo viacerých disciplínach za slnečného počasia. V každej triede sa súťažilo o najlepšieho športovca, no aj u nás platí – Nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa. Mnohí žiaci sa snažili podať čo najlepší výkon a to teší aj nás, učiteľov.

• Účelové cvičenie - CO, pobyt v prírode

• Jesenné obdobie je na našej škole už tradične spojené s  účelovým cvičením. Program pozostával z teoretickej a praktickej časti. Žiaci sa oboznámili s organizáciou civilnej ochrany pri riešení mimoriadnych situácií a nechýbal ani nácvik evakuácie školy. V zdravotnej príprave si žiaci precvičili poskytovanie prvej pomoci.  V prírode boli stanovištia, na ktorých si žiaci mali možnosť zasúťažiť a získať za svoje výkony sladkú odmenu. Všetkým účastníkom patrí poďakovanie za aktívnu  účasť.