• OZNÁMENIE O VOĽBACH DO RADY ŠKOLY

• Voľby do rady školy sa uskutočnia:

- pedagogickí zamestnanci:  dňa 22.5.2024 o 11,30 hod. v budove školy II., učebni č.4,

- nepedagogickí zamestnanci:  dňa 22.5.2024 o 13,00 hod. v budove školy II., učebni č.4,

- rodičia a zákonní zástupcovia žiakov:  dňa 23.5.2024 o 10,00 hod. v budove školy II.,

učebni č.4.

V Levoči, dňa 21.5.2024

riaditeľka ŠZŠ Levoča

• Prednes poézie a prózy

• V mesiaci máj sa uskutočnilo školské kolo v prednese poézie a prózy. Žiaci sa na recitáciu zodpovedne pripravovali a snažili sa podať čo najlepší výkon. Spoločne sme sa ponorili do čarovných príbehov a myšlienok ukrytých v poézii.

• DEŇ ZEME

• Pri príležitosti Dňa Zeme 22.04.2024 sme si so žiakmi pozreli prezentáciu, ako chrániť našu Zem. Porozprávali sme sa o separovaní odpadu a vymaľovali obrázky s témou Zem. Druhý deň sme uvedenú tému spojili s návštevou jarmoku, kde si pozreli výrobky z recyklovaného materiálu. Žiakom sme vysvetlili, že odpadový materiál nemusí skončiť v kontajneroch, ale dá sa využiť. Návšteva jarmoku sa im veľmi páčila.

• Deň otvorených dverí v Spojenej škole v Spišskej Novej Vsi

• 17. apríla sme sa s končiacimi žiakmi našej školy zúčastnili DOD

v SŠ v J. Fabiniho 3 v  Spišskej Novej Vsi.

Odborné učilište zabezpečuje vzdelávanie žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Pripravuje žiakov na výkon povolania. Spôsob ukončenia štúdia – výučný list.

Študenti majú možnosť štúdia v  učebných odboroch: stavebná výroba – murárske práce, opatrovateľská starostlivosť v zariadeniach sociálnej starostlivosti a obchodná prevádzka – práca pri príprave jedál.

• Medzinárodný deň Rómov

• pripadá na 8. apríl, ktorý si  Rómovia pripomínajú ako svoj pamätný deň na počesť prvého celosvetového stretnutia Rómov na svojom I. kongrese, kde sa zišli Rómovia zo 14 krajín v dňoch 8.- 12. apríla 1971 v Orpingtone pri Londýne. Aj v našej škole sme si tento deň pripomenuli spoločným stretnutím tried, kde sme si priblížili ich život, piesne , kultúru a zavŕšili sme ho výtvarnou súťažou o najkrajšiu rómsku vlajku, ktorú si vyrobila každá trieda rôznymi výtvarnými technikami.

• Svetový deň zdravia sa týka aj nás

• Svetový deň zdravia, 7. apríl,  je deň, kedy by sme sa mali zamyslieť nad svojim zdravím, pretože nie je samozrejmosťou. Zrkadlí to, ako žijeme, akú máme životosprávu a návyky. Aj naši žiaci sa v tento deň stretli a netradičnou formou získali odporúčania a rady pre optimalizáciu nášho životného štýlu so zameraním na zdravú výživu a pohybovú aktivitu. Aj toto môže byť jeden zo spôsobov, ako sa na chvíľu zastaviť a venovať čas len sebe a svojmu zdraviu.

• Prevencia sociálno-patologických javov

• V mesiaci apríl sme so žiakmi 2. stupňa absolvovali besedu s príslušníčkou PZ pod názvom Prevencia sociálno-patologických javov. Beseda bola zameraná na neprípustné návykové látky a spôsoby správania.

• 180 výročie exodu Štúrovcov do Levoče

• Pod záštitou miestneho odboru Matice slovenskej sa pri príležitosti 180. výročia konal alegorický príchod Štúrovcov na vozoch z Bratislavy do Levoče. Tohto programu s divadelnou dramatizáciou sa zúčastnili aj starší žiaci našej školy.