• Remeselné zručnosti

• Krásu a originalitu Spišského folklóru tvoria aj ľudové odevy - kroje. V predmete Remeselné zručnosti – v oblasti výšivkárstvo, sme žiakom priblížili ľudový odev zhotovený z platná, súkna zdobený krížikovými a plnostehovými výšivkami. Je veľmi dôležite približovať folklór žiakom, aby sme uchovali to, čo nám odkázali naši predkovia.

• Dňa 22. apríla si pripomíname Deň Zeme.

Všetci chceme byť zdraví, no nemyslíme na zdravie našej planéty.

„Odmietnime, čo nepotrebujeme. Používajme veci znovu. Chráňme našu Zem, je to náš najväčší poklad.“

• Deň Zeme – environmentálne aktivity

• Deň Zeme je deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná v mesiaci apríl. Aj naši žiaci prispievajú aktivitami v znení  „vyčistíme si naše mesto, našu prírodu“.

Spoločným úsilím sme odstránili odpad  v okolí nášho mesta, ktorý vyhodili do prírody nedisciplinovaní ľudia.

My deti, ukážeme dospelým, kam patrí odpad.

• Beseda

• Výchova a vzdelanie ŠZŠ sa realizuje na princípoch humánneho prístupu k deťom. Hlavnou súčasťou života školy je rešpektovanie práv dieťaťa.

V spolupráci so Slovenským národným strediskom pre ľudské práva v Bratislave sme realizovali besedu s názvom „ Moje ľudské práva“, prostredníctvom aplikácie ZOOM.

Na tejto besede boli prezentované práva detí, ktoré nesmú byť nikdy ohrozené. Poznanie práv je predpokladom záruky a zodpovedajúcej právnej ochrany.

Pre žiakov bola forma aktivity inovatívna, zaujímavá. Žiaci sa aktívne zapájali a spolupracovali.

• Výšivky - jarné kvety

• My sme šikovní remeselníci, pracujeme vo dne v noci. Naše remeslo znie výšivkari. Takto sa prezentujú  naši žiaci na hodinách PV.

• Svetový deň vody

• Podľa údajov OSN vyše dve miliardy ľudí na svete stále nemá prístup k zdravotne nezávadnej - pitnej vode. Význam vody pre život, ale aj to, ako ňou šetriť, ako ju neznečisťovať,  si žiaci pripomínajú každý rok.

• 2% z daní

• Vážení rodičia a priatelia školy,

ďakujeme Vám za prejavenú dôveru a poukázanie 2% z daní v minulom roku. Dovoľujeme si pripomenúť Vám aj v tomto roku, aby pri ročnom zúčtovaní dane za rok 2020 ste vyšli v ústrety aktivitám nášho OZ.

Postup pri vypĺňaní a tlačivo.

Ďakujem v mene žiakov a členov OZ

• Plán návratu do školy 2021

• Vážení rodičia a zákonní zástupcovia žiakov,

s ohľadom na epidemiologickú situáciu COVID-19 na území SR, minister školstva, vedy, výskumu a športu podľa § 150 ods. 8 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove  a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov rozhoduje takto:

„S účinnosťou od 11. januára 2021 mimoriadne prerušuje školské vyučovanie v školách a prevádzku školských zariadeniach.“

V súvislosti s týmto rozhodnutím riaditeľstvo ŠZŠ v Levoči Vám oznamuje, že od 11.1.2021 do 15.1.2021 bude prebiehať vyučovanie našich  žiakov dištančnou formou.

Žiaci nastúpia do školy od 18.1.2021.

Rodičia/ zák. zástupcovia môžu žiakov ospravedlniť 5 dni. Pri vymeškaní vyučovania nad 5 dni ste povinní predložiť triednemu učiteľovi lekárske potvrdenie.

Pri nástupe žiakov do školy, každý žiak predloží doklad o bezinfekčnosti podpísaný rodičom/zákonným zástupcom. TU

Riaditeľka školy

• Nový email

• Z technických príčin nám nefunguje starý email. Preto v prípade potreby nás prosím kontaktujte na tel. čísle  053 451 2438, alebo mob. tel.: 0902 512 438.

Alebo nás môžete kontaktovať na novú emailovú adresu: szskralalv@gmail.com

• Mikuláš

• Dňa 4.12.2020 zaklopal na dvere našej školy Mikuláš. Navštívil všetkých žiakov v triedach a prihovoril sa im pekným slovom.  Bol však k žiakom veľmi prísny. Štedrú nádielku dostali žiaci za dobrú dochádzku a odovzdané pracovné listy počas dištančného vzdelávania. Žiaci Mikuláša potešili básňami, piesňami a sľúbili, že budú dobrí a budú poslúchať rodičov a učiteľov. Mikuláš  rozdal žiakom darčeky a prisľúbil, že o rok príde zas.

• Čítanie rozprávok a príbehov

• Knižnica Jána Henkela v Levoči si pre nás pripravila hlasné čítanie známych rozprávok a príbehov. Tejto aktivity sme sa zúčastnili spolu so žiakmi iných levočských škôl v mestskom divadle v Levoči.  Prvý rozprávkový príbeh  o Loďke nám prečítal herec Ján Čižmár, ďalšie  príbehy nám prečítala riaditeľka mestskej knižnice Mgr. Janka Dolanská. Žiaci pozorne počúvali. Po skončení čítania odpovedali na otázky z prečítaných textov. Aké zvieratká a hlavné postavy v rozprávkach a príbehoch vystupovali? Čo zažili?  A mnoho iných otázok. Žiaci sa spontánne zapájali do rozprávania a interpretovania príbehov. Týmito rozprávkovými príbehmi si žiaci rozvíjali slovnú zásobu, schopnosť porozumieť prečítanému textu a rozvíjaniu čitateľskej gramotnosti.  Naučili sa hodnotiť, čo je dobré a čo nie. Prežili nielen dobrodružstvo, ale vnímali aj ľudské šťastie a bolesť.

• Environmentálny krúžok

• Žiaci v environmentálnom krúžku stále udržiavajú a dbajú o čistou okolia školy. V kútiku živej prírody pestujú izbové kvetiny.